Przeziębienie pęcherza – nie koniecznie tylko zimą

Kobiecy układ moczowy jest bardzo mocno narażony na przeziębienie i różnego rodzaju infekcje, których zwalczenie nie będzie proste. Krótka cewka moczowa oraz położenie blisko wejścia do pochwy i odbytu sprawia, że jest to miejsce, do którego bakterie dostają się bardzo szybko i ich rozwój może tam przebiegać w ekspresowym tempie, dlatego trzeba być szczególnie ostrożnym. Kobiety praktycznie przynajmniej raz zmagały się z takimi problemami. Każda z nich powinna być więc przygotowana na taki problem, by móc jak najszybciej zareagować na kłopot i poszukać jego możliwego rozwiązania.

Przeziębienie pęcherza to prosta droga do przykrej infekcji, która w dalszej perspektywie może rozwijać się w zapalanie. Dlatego właśnie na przeziębienie pęcherza trzeba szczególnie uważać. Mogłoby się wydawać, że takie przeziębienie grozi kobiecie zimą, gdy przykładowo kobieta chodzi w sukience a jest minusowa temperatura. Nic bardziej mylnego, to nie od temperatury dochodzi do przeziębienia pęcherza. Kobieta musi wiedzieć, że okolice dróg moczowych nie lubią niskich temperatur i będą one niebezpieczne niezależnie czy mamy zimę czy lato. Paradoksalnie to właśnie latem częściej dochodzi do tego, że kobieta ma przeziębiony pęcherz.

W okresie zimowym dużo bardziej dbamy o ciepły strój, zależy nam, na tym, by cały organizm był odpowiednio ogrzany. Natomiast latem najczęściej szukamy ochłody w ciepłe dni i nie bardzo przywiązujemy wagę do tego w jakich warunkach się znajdujemy, gdzie siadamy, co robimy. Natomiast dla pęcherza może to być niezwykle przykre. Wystarczy w ciepły dzień usiąść na zimnym kamieniu, by szybko nabawić się problemów z przeziębieniem pęcherza. Również wychodząc z zimnego morza na plaże zostając w mokrym bikini kobieta tworzy idealne warunki do tego, by rozwinęło się przeziębienie pęcherza. Prawdopodobnie właśnie dlatego w okresie letnim bardzo wiele kobiet musi zmagać się z infekcjami dróg moczowych.

Kobieta, która chce uniknąć przeziębienia pęcherza powinna być świadoma tego co robi i musi zdawać sobie sprawę z tego, że jej pęcherz jest wyjątkowo narażony na wszelkie infekcję. W momencie, gdy pojawią się już pierwsze objawy przeziębienia powinno się czym prędzej podjąć działania, które zmierzać będą do rozwiązania tego problemu. W ten sposób uda się szybko zlikwidować rozwijające się bakterie i jednocześnie uniknie się rozwoju tego problemu w kierunku zapalenia, które może doprowadzić nawet do choroby nerek, której zlikwidowanie nie będzie już tak łatwe, a nawroty będą bardzo prawdopodobne.