Czy łysienie to problem, który można pokonać?

Nie ma wątpliwości, że włosy są tym, co dodaje nam urody. Tyczy się to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wywierają ogromny wpływ na naszą pewność siebie, są sposobem na wyrażenie siebie. Normą jest utrata od stu do stu pięćdziesięciu włosów w ciągu doby. Nie trzeba się tym martwić. Kiedy jednak włosów zaczyna wypadać więcej, mamy powód do niepokoju. Może być bowiem tak, że rozpoczął się właśnie proces łysienia. Czym jest łysienie? Z jakiego powodu do niego dochodzi? Czy można je zatrzymać? Na te i inne pytania postaramy się udzielić odpowiedzi – https://www.e-lysienie.pl/ .

Łysienie: problem wielu ludzi
Łysienie to po prostu wypadanie włosów. Dolegliwość ta występuje aktualnie coraz częściej. Wbrew obiegowej opinii nie jest to problem dotykający tylko dorosłych panów. Z łysieniem zmagają się także przedstawicielki płci pięknej, a nawet dzieci. Może ono przebiegać okresowo, długoterminowo bądź mieć charakter trwały. Zdarza się, że łysienie prowadzi do trwałej utraty wszystkich włosów albo określonej powierzchni skóry głowy, albo na całej głowie. Łysienie to szereg konsekwencji nie tylko natury estetycznej.

Co się z nami dzieje, kiedy wypadają nam włosy?
Mówiąc o łysieniu, koniecznie musimy wspomnieć, że jest to poważny problem , który wpływa nie tylko na nasz wygląd. Utrata włosów odbija się bardzo mocno na poczuciu własnej wartości. Sprawia, że nasza samoocenna bardzo często zostaje bardzo mocno obniżona. Taka drastyczna zmiana wyglądu prowadzi bardzo często do wycofywania się z kontaktów społecznych, izolowania się. Wiele osób decyduje się nawet na porzucenie pracy. Osoby łysiejące rezygnują ze spotkań z przyjaciółmi, wystrzegają się wychodzenia z domu nawet w tak prozaicznych sprawach, jak zrobienie zakupów. Z tego powodu tak istotne jest, aby w porę dostrzec problem i zacząć reagować wówczas, gdy leczenie może być jeszcze skuteczne.

Dlaczego wypadają nam włosy?
Specjaliści zgodnie twierdzą, że ciężko wskazać jedną przyczynę , która prowadzi do utraty włosów. Bardzo często za utratą włosów stoją takie problemy, jak:
-niedostateczna ilość witaminy D3 w organizmie;
-zbyt niski poziom ferrytyny;
-niedobory kwasu foliowego.
Łysienie jest problemem atakującym często osoby cierpiące na choroby tarczycy (zarówno niedoczynność, jak i nadczynność, a także choroby autoimmunologiczne gruczołu tarczycowego). Do znacznej utraty włosów może doprowadzić mocny stres, przegrzanie , a także wychłodzenie organizmu. Specyficzną odmianą łysienia jest łysienie androgenowe, które wbrew powszechnemu przekonaniu nie atakuje tylko mężczyzn. Związane jest ono ze zbyt dużą reaktywnością receptorów androgenowych , które znajdują się  przy mieszkach włosowych. Ten typ łysienia ma najczęściej podłoże genetyczne. Niestety, nie ma sposobu na jego wyleczenie. Trzeba jednak pamiętać, że stosowane leczenie może opóźnić postęp choroby.

Co robić, aby powstrzymać problem?
Wyróżnia się dwa rodzaje łysienia: androgenowe oraz telegenowe. Trzeba pamiętać, że każde z nich wymaga innego leczenia. Preparaty, które dostępne są powszechnie bez recepty mogą pomagać w jednym typie łysienia, a szkodzić w drugim, prowadząc do nasilenia problemu. Z tego powodu tak ważne jest, aby leczenie było ustalone indywidualnie dla każdego pacjenta. Tylko właściwie postawiona diagnoza oraz odpowiednio dobrane preparaty pozwalają na osiągnięcie sukcesu. Zabiegiem, który daje naprawdę satysfakcjonujące efekty jest mezoterapia igłowa skóry głowy. W skórę głowy wstrzykuje się specjalnie dobrane substancje, których zadaniem jest odbudowa cebulek włosowych, dostarczenie substancji odżywczych i stymulujących. Doskonale sprawdza się podanie osocza bogatopłytkowego, które od dawna robi furorę nie tylko w leczeniu łysienia. Stosować można również karkoksyterapię, która poprawia mikrokrążenie i sprawia, że inne metody są jeszcze bardziej skuteczne. Metodą, która też przynosi zaskakująco dobre efekty jest laseroterapia. Jest ona stosowana nie tylko w leczeniu łysienia, ale także licznych chorób neurologicznych. Jeżeli łysienie nie zostało w porę zatrzymane, można zdecydować się na przeszczep włosów. To zabieg dzięki któremu znowu będzie można pochwalić się piękną fryzurą.

Łysienie to poważny problem, którego nigdy nie należy lekceważyć. Dotknąć może każdego bez względu na wiek i płeć. Tym, co ważne jest w jego leczeniu jest systematyczność i błyskawicznie podjęta terapia. Tylko w takim przypadku można mieć nadzieję na zatrzymanie wypadania włosów.