Przede wszystkim dieta

Walka z nadwagą bez wątpienia nie jest prosta. Na szczęście obecnie można sprawić, że pozbycie się niechcianych kilogramów będzie chociaż trochę prostsze. Wystarczy sięgnąć po właściwe suplementy diety, które na długo przyspieszą tempo procesów metabolicznych, co w konsekwencji ułatwi zmniejszenie wagi. Jakich składnikach szukać w suplementach? Na jakie suplementy najlepiej postawić?

choco lite tabletki – Sprawdź tabletki odchudzające

Przede wszystkim dieta
Przede wszystkim należy być świadomym tego, że nawet najlepsze suplementy nie sprawią, że pozbędziemy się chociaż kilku kilogramów, jeżeli nie będziemy się odpowiednio odżywiać i ruszać. Dieta połączona z aktywnością fizyczną to absolutna podstawa do tego , aby chociaż trochę schudnąć. Jeśli jednak do zbilansowanej diety i ruchu dodamy odpowiednie suplementy, możemy liczyć na to, że efekt pojawi się szybciej.

Kapsaicyna
To substancja doskonale wspomagająca proces odchudzania. Wszystko dlatego, że wykazuje ona działanie termogeniczne. Naturalnie występuje ona na przykład w papryczkach chili, które właśnie jej zawdzięczają swój naprawdę ostry smak. Kapsaicyna stymuluje tempo metabolizmu, co sprawia, że tkanka tłuszczowa spalana jest zdecydowanie szybciej.

Piperyna
To substancja, która znajduje się natomiast w pieprzu. To właśnie za jej sprawą pieprz ma tak charakterystyczny ostry smak, a także zapach. Działa ona nieco inaczej niż kapsaicyna. Wywiera bowiem wpływ na zakończenia czuciowe , które znajdują się w naszym układzie pokarmowym. W konsekwencji sprawia, że trawienie jest efektywniejsze. Jednocześnie piperyna wzmaga procesy lipolizy, czyli rozkładu tkanki tłuszczowej.

Kofeina
Znają ją chyba wszyscy miłośnicy kawy. Powinni również polubić ją ci, którzy chcą chociaż trochę schudnąć. Kofeina wywiera wpływ na tętno, oraz temperaturę ciała, skutecznie je podnosząc. Stymuluje również procesy termogenezy. W konsekwencji nasz organizm znacznie szybciej spala tłuszcz, co znacząco pomaga w zgubieniu kilogramów.