Zielony jęczmień: odkwasza organizm

Zielony jęczmień to młode, mniej więcej siedmiodniowe źdźbła jęczmienia. Jest to prawdziwa skarbnica cennych dla organizmu składników odżywczych: witamin, minerałów, enzymów. Sok z zielonego jęczmienia bądź suszone źdźbła mogą być stosowane praktycznie przez wszystkich, także przez seniorów. Kuracja są szczególnie polecane osobom, które walczą z otyłością. Silnie zasadowy charakter źdźbeł sprawia, że zielony jęczmień ma działanie odkwaszające. Może więc być stosowany przez osoby, które niewłaściwie się odżywiają i żyją w ciągłym stresie.

Kuracja sokiem lub suszonymi źdźbłami jęczmienia polecana jest diabetykom: pomaga uregulować poziom cukru we krwi. Może być stosowana także w profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego: młody jęczmień zapobiega odkładaniu się cholesterolu na ścianach żył i tętnic. Z uwagi na dużą zawartość potu, zielony jęczmień zapobiega zawałowi serca.

Źdźbła pochodzą z biologicznych upraw. Są więc pełnowartościowe. Kuracja zielonym jęczmieniem dobroczynnie wpływa na cały organizm.